| Ufdaashj a întrebat:

Am un S3 Neo si am instalat aplicatia CandyCam.Cum pot face ca pozele sa se salveze pe card?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

In general, daca e android 4.4 kitkat, majoritatea aplicatiilor nu pot scrie pe card. Asa e facut androidul 4.4, "mai bun" si "mai sigur" decat 4.2 sau 4.3.

Probabil ca dupa ce se mai umple memoria interna, se foloseste managerul de fisiere preinstalat, singurul manager de fisiere care mai poate scrie pe cardul de memorie in androidul 4.4, sau se foloseste calculatorul prin cablu USB pentru a muta fisierele din memoria interna pe card.

1 răspuns:
| Ella3133 a răspuns:

Nu am acel tip de telefon, dar intra la setari (la setarile telefonului) si da sa salveze pe card, nu telefon.