| nushcnesti a întrebat:

Am un S4 și i-am facut ultimul upgrade la android, telefonul merge mult mai greu și nici nu-mi place upgrade-ul. Cum pot să revin la versiunea cea veche? Dacă îi dau resetare din fabrică revine la cel pe care l-am avut înainte?

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

Degeaba ii dai resetare nu rezolvi nimic
Trebuie sa te duci pe sammobile.com
cauti acolo modelul tau de telefon(exact versiunea ta exemplu Note4 SM-N910F)
Si vezi ce rom-uri are(versiuni de android)
downlodezi versiunea care ai avut-o inainte(nu conteaza ce regiune alegi insa trebuie sa fie din Europa sau Asia in functie de versiunea telefonului tau)
Ai downlodat rom-ul urmeaza sa il instalezi cu programul Odin

2 răspunsuri:
| Sarcopt a răspuns:

Nu revine la versiunea anterioară, trebuie să-i faci o resoftare de soft

| Marry99 a răspuns:

Da, trebuie sa ii dai restart din fabrica! big grin