| Vyo_Syl_1997 a întrebat:

Salut,Am un s4 si nu am incarcatorul lui original insa am incarcatorul de la vechiul meu s2, credeti ca e compatibil? ma refer sa nu deteriorez bateria, sau pt s4 exista un incarcator special?

Răspuns Câştigător
| ElGreco21600 a răspuns:

Fiecare incarcator are un anumit numar de wati ( cantitatea de energie care intra in telefon ) deci daca watii sunt prea mici sau prea mari atunci poti strica bateria de la S4 cu incarcatorul de la S2. S4 are bateria mai mare decat S2, deci probabil numarul de wati e mai mare. mai bine cauta un incarcator original S4

4 răspunsuri:
| vladv26 a răspuns:

Depinde numarul de wati pe care il are bateria

| sskrillex96 a răspuns:

Prietene eu nu sunt vreun expert sau altceva da parerea mea este ca nu are nimic dac folosesti alt incarcator decat cel original...e aceeasi firma si se potrivesc...

| ElGreco21600 a răspuns (pentru sskrillex96):

Ba da are.

| ElGreco21600 a răspuns (pentru sskrillex96):

Fiecare incarcator are un anumit numar de wati ( cantitatea de energie care intra in telefon ) deci daca watii sunt prea mici sau prea mari atunci poti strica bateria de la S4 cu incarcatorul de la S2. S4 are bateria mai mare decat S2, deci probabil numarul de wati e mai mare. mai bine cauta un incarcator original S4

| Soricelul69 a răspuns:

Difera amperajul, pentru s2 este mai mic, daca incarci s4 cu incarcatorul de s2 se incarca super greu