| Trivium a întrebat:

Salut,am un Samsung galaxy ace si am android 2.3.6 as vrea sa ii fac update la android 2.3.7 ori la android 4.0 daca se poate cum fac? Funda

2 răspunsuri:
| ZeHelp a răspuns:

In mod normal, daca ar fi disponibil si conectat la internet, primesti un mesaj care-ti spune ca este disponibil un update. Daca nu-ti apare si esti conectat la internet, atunci nu este disponibil.

| Roxanne22 a răspuns:

Poti sa intri in Meniu - Setari - Despre telefon - Actualizare software. Acolo poti face upgrade. Sau daca nu merge instalezi Samsung Kies pe PC ( il ai si in telefon sub numele de " Kies air " ), conectezi telefonul la PC cu cablul USB, apoi Samsung Kies din PC o sa-ti analizeze software-ul si iti spune daca e disponibila o versiune mai noua. Daca este, o descarci si urmezi pasii. Am facut si eu upgrade de la 2.3.3 la 4.0.4 pe S2.
Bafta!