| Mihaiii1999 a întrebat:

am un Samsung galaxy ace si de putin timp nu-mi mai merge iesirea pentru casti. Telefonul este in garantie, dar in loc de android 2.3.6 are 4.1.1 stiti cumva daca mi-l repara pe baza garantiei sau suport eu reparatia? nu prea ma pricep vreau sa ma lamureasca cineva...

6 răspunsuri:
| alexbestt a răspuns:

Pe garantie nu ti-l repara daca ai facut modificari pe soft.

| RazvanP9 a răspuns:

Ar trebui sa il repare dc nu? ce legatura are softu cu hardu? incearca sa ii bagi androidul vechi

| Andrei1099 a răspuns (pentru RazvanP9):

Are ca daca pui in custom rom, poti afecta si partea hardware, si in garantie se prevede clar ca nu se admit alte modificari la nivelul telefonului

| RazvanP9 a răspuns (pentru Andrei1099):

Atunci singura optiune e sa revina la vechiul android nu?

| Andrei1099 a răspuns (pentru RazvanP9):

Da, daca revinel la original se poate folosii de garantie.

| Mihaiii1999 explică:

Cum revin la vechiul android? Fara sa folosesc Samsung kies... big grin