| CastiCuMicrofon a întrebat:

Am un Samsung galaxy mini 2 si as vrea sa il resetez la setarile din fabrica, dar as dori sa imi ziceti care sunt riscurile pe care mi le asum daca fac acest lucru, ce informatii risc sa pierd. De exemplu datele de la jocurile pe care le am pe telefon, imagini, muzica sau alte lucruri.

3 răspunsuri:
| PwNZ a răspuns:

happy Nu pierzi nimic.
1. Daca dai revenire la setarile din fabrica iti va reseta tot ce ai tu pe partea de setari(tonuri de apel, imagine fundal etc)
2. Daca vrei sa reinstalezi softul, vei pierde de pe el tot ce e pe partea de aplicatii.
3. Daca il formatezi PIERZI TOT.
Datele de contact le pierzi doar daca formatezi cartela sim

| MihaiMariusStefan a răspuns:

La resetare din fabrica, se sterge mai tot, contacte, mesaje si orice e in memoria interna

| ady001 a răspuns:

Pierzi totul daca sunt pe memoria interna daca sunt pe card doar scoti cardul si gata. Cred ca contactele le pierzi daca le ai pe memoria telefonului, poti pune pe sim si gata. Eu cand aveam galaxy s am facut si mi-a sters doar ce aveam pe mem. telefonului ca aveam 8gb dar tu cred ca ai card.