| sorinucu a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S 2 si aseara am primit o notificare de upgrade in legatura daca vreau sa imi actualizez software-u, de la Android 4.1.1 la Android JeallyBean 4.1.2 Am dat sa mi se actualizeze si la sfarsit cand mi s-a redeschis telefonul am constatat ca nu e bun de nimic noul upgrade, e o incercare nereusita de a imita interfata S3 si as vrea sa ma intorsc inapoi la versiunea Android 4.1.1, cum as putea face asta? Acord fundawinking

Răspuns Câştigător
| EDy0706 a răspuns:

Salut Sorinucu.Hmm se pare ca ce vrei tu nu este chiar atat de usor de facut(sau depinde daca stii toate astea) Odata facut Updat-ul oficial de la Samsung de la Gingerbread la Jllybean nu se poate reveni la bechiul android
Doar daca 1) iti Rootezi telefonul(aceasta metoda duce la pierderea garantiei sau un foarte rare cazuri chiar stricarea telefonului)
2) cauti un Rom pentru telefonul tau cu android 2.3.6
3) il instalezi cu Odin sau CWM
http://en.wikipedia.org/wiki/Android_rooting
http://technoxone.com/......easy-steps
http://forum.xda-developers.com/wiki/Samsung_Galaxy_S_II/SPH-D710/ROMs
Acestea sunt Sit-urile de unde te poti informa in legatura cu ce este mai sus.Iti urez bafta si sper sa reusesti

1 răspuns:
| MuzicaBooM a răspuns:

Din pacate odata ce ai facut actualizarea nu mai poti face nimic. Odata software actualizat, nu te mai poti intoarce.
Iti recomand ca inainte sa mai faci vreo actualizare, citeste cu atentie termenii si conditiile, chiar daca e plictisitor.winking