| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung galaxy s+ si mi se misca destul de greu. Nu prea sunt multumit am pe el firmware 2.3.6. cunoasteti mai multe detalii?

Răspuns Câştigător
| Alexxandruxx a răspuns:

Am si eu exact acelasi telefon, si pot sa confirm ceea ce spui. Merge greu, nu ai ce sa faci. Tot ce poti sa faci e sa mai dezistalezi din jocurile/aplicatiile pe care le ai. (daca ai)

| costinho05 a răspuns (pentru Alexxandruxx):

Pai are un prieten acelasi telefon si i se misca foarte bine.

| Alexxandruxx a răspuns (pentru costinho05):

Dupa cum am spus, cu cat ai mai putin ram ocupat, cu atat se misca mai bine. Daca ai multe aplicatii pe el, virusi, etc., programe care sa iti ocupe din ram, el fiind totusi foarte mic, e normal sa se miste greu. Plus ca nu ajuta nici placa, un intelcore. Ori dezinstalezi si lasi doar strictul necesar, dar nici atunci nu o sa ti se miste foarte bine, ori cumperi un nou telefon.

| costinho05 a răspuns (pentru Alexxandruxx):

Aiurea.dar ti am spus, ramane o dilema ..de ce al lui ..cu mult mai multe aplicatii se misca mult mai bine ..se poate sa fie de la soft? o resoftare ar aduce ceva bun?

| Alexxandruxx a răspuns (pentru costinho05):

Esti sigura ca nu ai si virusi pe el?

| costinho05 a răspuns (pentru Alexxandruxx):

Mi am instalat chiar si un antivirus care nu a detectat nimic!

| Alexxandruxx a răspuns (pentru costinho05):

Ori ii sai resetare totala (la setarile din fabrica), ori te duci acolo de unde ai telefonul si le explici care e problema si ti-l fac ei. Daca mai e in garantie e bine. Oricum, s1 este un telefon slab.