| pesteafumat a întrebat:

Salut, am un Samsung Galaxy S3 Mini (GT-I8190) si vreau sa il rootez. Intru in downloading mode (Home + Power + Volume down), il conectez la calculator cu cablul USB si apas Volume up ca sa continui, dar calculatorul nu vede telefonul si nici Odin 3 nu il vede. Ce pot sa fac?

1 răspuns:
| Gotonoaga_Dorian_1997 a răspuns:

Sal.
Pentru a roota telefonul android trebuie sa:
Pasul 1: Descarci aplicația Framaroot pe telefon sau calculator.
Pasul 2: Daca ai descarcat pe calculator al copii pe telefon.
Pasul 3: Instalezi Framaroot din fișierul APK.
Pasul 4: Alege "install Superuser" opțiune din interiorul Framaraoot.
Pasul 5: Selectezi oricare dintre faptele care apare în aplicația și aștepti ceva timp.
Pasul 6: Dacă ati apare "Success … Superuser and su binary installed.'' trebuie sa repornesti telefonul si ai terminat.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta.