| Florin_Soare_1994 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S3 si astazi l-am scapat pe gresie si s-a spart geamul de protectie! Totul functioneaza perfect, numai ca, imediat dupa ce a cazut am incercat sa-l pun la incarcat si nu incarca deloc, incarcatorul fiind unul original pe care il folosesc mereu si functioneaza. Dupa ce am repornit telefonul a inceput sa incarce, arata semnul de incarcare si becul care indica faptul ca se incarca. Dupa ce scot telefonul de la incarcat, baterie nu este deloc incarcata. Ce problema poate avea? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Numai la service iti poate spune. De la cazatura se poate sa se fi dizlocat/fisurat o componenta in el.

| Florin_Soare_1994 explică (pentru danutzu96):

Am inteles. Chestia este ca arata ca si cum ar incarca. Am facut o comparatie intre el si un alt S3 si am observat ca atunci cand telefonul meu se incarca apare ca stare la baterie "Se incarca" iar la celalalt ok apare "Se incarca (AC)". Ce poate insemna asta?

2 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Tot de la dislocarea unei componente de pe circuitul de incarcare se comporta asa. De exepmlu la tableta mea samusung am un cablu usb defect si daca misc usb-ul arata semul incarcarii taiat.