| AlextzandrU a întrebat:

Salut, am un Samsung Galaxy s4 9505 si nu stiu ce s-a intamplat cu el! Ecranul a ramas brusc, totul negru! Telefonul inca merge daca stau sa il deblochez si sa deschid aplicatii care stiu unde sunt situatii, se aude sunetul...Este display-ul spart?!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă display-ul era "spart", atunci ai fi văzut fisuri; deci, NU este spart.
Oricum, sunt destule telefoane care funcţionează normal şi cu display-ul spart.

Cel mai probabil, este defect display-ul ( sau este întrerupt vreun contact de la display )...
Trebuie să mergi cu telefonul la un Service pentru diagnosticare!

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| Bull4ever a răspuns:

Zi-mi trg daca telefonul are baterie incorporata!?

| Bull4ever a răspuns:

Daca are bateria incorporata poti incerca sa faci in felu urmator:
Scoti carcasa din spate si ai un mic buton de reset in spate, incearca sa apesi cu ceva sa-l resetezi, am avut si eu exact aceeasi problema si dupa aceea mi-a mers exact la fel.
Poti incerca si u!

| Giarmati_Andrei_1997 a răspuns:

Du-te cu el la Service.