| Răzvan_Răzvan_2000 a întrebat:

Salut, am un Samsung galaxy s4 i9505 care a stat defect mult timp... Vreo 5 6 luni... Avea probleme cu placa de baza... acum câteva zile iam schimbat placa și am o problema cu bateria... Îl las la încărcat și îmi arata 100% și când scot încărcatoru îmi arata 80-90 imediat... Iar când bateria ajunge pe la 20% telefonul se închide... Dau funda

1 răspuns:
| Soka577 a răspuns:

Salut am pati si eu la fel si cred ca stiu cateva cauze ce duc la ceasta problema:
1.Placa de baza sau baterie incopatibila
2.Softul telefonului defect
3.Bateria moarta trebuie schimbata
4.Incarcator defect
Sincer raspunsul ce ti-l dau este ca ar trebui sa duci telefonul la un service daca nu mai este in garantie sau strange cativa banuti si i-ati un alt telefon