| Gilbert9 a întrebat:

Salut,am un Samsung galaxy s7 si am resetat din fabrica, problema este ca telefonul a fost cumparat cu mult timp in urma si era logat pe contul proprietarului de atunci, nu mai pot da de el iar acum imi cere contul si nu-l pot folosi, ce pot face?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce vrei tu se numeste FRP Unlock/reset/bypass etc. E cea mai usoara varianta in functie de dispozitiv, fara schimbarea placii de baza. Nu merge chiar la toate modelele, dar la al tau cel mai probabil/sigur merge. Te duce de la 50-70 ron in sus cel mai sigur, la unele service-uri sau "baieti" ce se ocupa cu asa ceva.

| Bogdan70001 a răspuns:

1) Flash-uiesti un firmware din alta tara ( nu cred ca mai merge)
2) Schimbi cu alt Custom ROM ( daca nu a mers 1)
3) Schimbi placa de baza