| Rotaru_Razvan_1998 a întrebat:

Salut, am un Samsung galaxy S7 si pur si simplu nu ii merge memorie,scrie ca am memorie disponibila, dar de fiecare data cand vreau sa instalez ceva zice ca nu este suficienta memorie.
Help.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Degeaba ai „suficientă" memorie, dacă nu este pe zona alocată instalării de programe. Da, ai memorie pentru fișiere temporare, pentru poze sau alte documente, dar locul unde se pot instala programe e aproape plin.
Sistemul Android are o altă filozofie de utilizare a memoriei decât Window$-ul cu care prea s-a obișnuit toată lumea...
Iar Samsung au și bunul obicei de a nu permite instalarea de aplicații pe cardurile externe. Nu știu dacă mai e valabilă și la S7, dar la dispozitivele mai vechi așa era. Fără root, nu ai nicio șansă.

| mudokins78 a răspuns:

Spune chestia asta din cauza ca nu ai spatiu suficient in memoria interna! ai micro sd? daca da, din setari la storage, schimba cu sd!
succes