| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un Samsung Galaxy Trend Plus si nu mai mi se incarca. L-am bagat la incarcat, telefonul arata ca s-a incarcat 90%, bateria s-a incins foarte tare, 50° conform aplicatie CPUZ, iar dupa ce am scos acumulator telefonul m-a atentionat ca nu mai am baterie, s-a stins si de atunci nu mai mi se incarca. Vreo idee de la ce poate fi si vreo solutie? Precizez ca bateria nu ma mai tine foarte mult de ceva timp iar incarcatorul nu este cel al telefonului dar este original.

Răspuns Câştigător
| miraabela a răspuns:

Tot ce se poate sa fie din cauza mufei in care bagi incarcatorul. Mi s.a intamplat si mie si cand am fost cu el la reparat mi s-a zis ca mufa era oxidata si era ceva rupt la ea din cauza ca nu foloseam incarcatorul telefonului. Tot ce se poate ca asta sa fie cauza thinking

| Nume2 a răspuns (pentru miraabela):

Din pacate are un scurt pe placa de baza...

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este defectă bateria sau încărcătorul sad
Trebuie să mergi cu telefonul + încărcătorul la un Service pentru diagnosticare!

Toate cele bune.