| Maryan14 a întrebat:

Salut am un Samsung galaxy y si as vrea sa revin la setarile din fabrica sau sa ii reinstalez software-ul (nu stiu exact cum se numeste procedeul ) adica sa il fac ca nou ca si atunci cand l-am primit. Acest procedeu duce la pierderea garantie? Mentionez ca l-am comandat de la eMAG.

2 răspunsuri:
| alltoowell a răspuns:

Da,orice modificare adusa telefonului dupa ce a fost folosit duce la pierderea garantiei chiar daca acesta este resetat deoarece poate contine virusi dupa ce a fost folosit.

| WH a răspuns:

Pierzi garantia daca o faci.