| DanielaNechita a întrebat:

Salut happy Am un Samsung s3 si sunt pe abonament. De obicei factura vine cam 50 de lei in fiecare luna dar luna trecuta a venit 100 de lei. Cred ca e din vina netului. Eu am wifi acasa si vreau sa va intreb : cum pot sa fac sa imi dezactivez netul de pe abonament si sa pot folosi pe telefon decat netul de la wifi? Ca sa nu mai platesc asa mult. Funda!

1 răspuns:
| Deyu0713 a răspuns:

Opreste 3G-ul. Nu stiu cum e la Samsung, dar trebuie sa ai undeva prin setari ceva cu ''pachete de date''. Intri acolo si le opresti. Sau ar trebui sa ai si in bara de status notat cu ''date mobile'' sau ceva de genul, e cu o sageata in sus si una in jos. Poti plati mai mult din cauza la costul suplimentar. Se poate face cost si trimitand mai multe mesaje sau vorbind mai multe minute decat ai in optiune.