| PetrisorPetru a întrebat:

Am un Samsung s6 si de cateva zile intampin niste probleme la el.
Cand ma suna cineva le da ca a telefonul inchis mentionez ca am semanal full, iar cand sun eu pe cineva imi da ca nu sunt intregistrat in retea si imi dispare semanul
Iar internetul dupa ce il pornesc apare H si merge 10 minute dupa care trece la 3G 4G si nu mai incarca nimic.
Ce ar putea fi, credeti ca s-ar putea repara?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Du-te la reprezentantul tău de telefonie (Orange, Vodafone etc) și cere înlocuire de SIM. Pe mine m-a costat 15 lei și a durat un sfert de ora.
Cel mai probabil asta e problema mai ales dacă ai cartela de mult timp.
Oricum nu strica sa dai o resetare telefonului.

| Roxin a răspuns:

Salutare!

Cel mai probabil e demagnetizata cartela.
Mergi la magazinul operatorului si cere o înlocuire de SIM. Ar trebui sa isi revină.

| PetrisorPetru explică (pentru Roxin):

Am inlocuit cartela astazi

| Roxin a răspuns (pentru PetrisorPetru):

Si merge? E in regula?

| Arioneseid a răspuns:

Şi mie mi s-a întâmplat asta.
Cand am fost la Orange şi le-am dat numărul au spus că nu este 4G şi mi-au dat două variante:
-Să cumpăr un SIM nou;
-Să îmi facă o reîncărcare programată timp de 6 luni;

Cel mai bine este să te duci la operator şi să vezi despre ce este vorba!