| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung S8 si l-am ciobit pe colt. Problema este ca de acolo tot pleaca firicele noi de crapatura pe partea din jos a ecranului. In afara de inlocuire, exista vreo substanta ce imi stopeaza plecarea unor firicele noi de spartura?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Costa o caruta de bani sa inlocuiesti display-ul. Un coleg are acelasi model, ciobit pe lateral si in service ii cere 1000 lei.

| MagicOneT a răspuns:

Eviti sa apesi zona aceea, de substanta pentru asa ceva, n-am auzit, poate superglue, dar risti sa strici display-ul. Alta solutie, sa-l inlocuiesti.

| djciupi a răspuns:

Nu exista alta soluție, doar înlocuire sau caută un gsm care schimba doar sticla... sa te ajungă mai ieftin.
La mine in Focșani costa 400 lei schimbarea sticlei la s8