| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am un Samsung S9+ si a avut spatele crapat si a intrat apa in el si dupa ce l-am uscat el a pornit dar arata ca temperatura telefonului e scazuta, l-am mai lasat in orez si tot face asa.Cu un incarcator wireless s-ar rezolva problema?

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

''L-am lasat in orez'' bro nu suntem in 2010. Un telefon ud se duce la service sa il ususe ei, daca iti intra apa la placa de baza se duce pe garla. Fugi cu ei la un service cat mai ai sanse sa il repare.

| AureliusTPU a răspuns (pentru Wr3nch):

OK,e Samsung S9+ am dat o gramada de bani pe el si sa mai dau si la service ma lasa falit tot happy

| Wr3nch a răspuns (pentru AureliusTPU):

Si daca iti ajunge apa la placa de baza si se arde ramai cu o caramiduta draguta de pus pe birou. Daca ai bani de S9+ ai bani si sa il reparilaughing

| AureliusTPU a răspuns (pentru Wr3nch):

Mai bine iau unul nou decat sa dau jumatate din telefon pe service

| Wr3nch a răspuns (pentru AureliusTPU):

Nu intelegi la ce ma refer dar e ok, faci cum crezi.

| AureliusTPU a răspuns (pentru Wr3nch):

Inteleg dar da-l incol-o de telefon

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Salutare, este normal ca dupa ce a intrat apa in telefon sa ai problemele respective.
Asa cum ziceau si colegii mai devreme, mergi cu un intr-un service sa vada de unde este problema. Este probabil un senzor la care a ajuns apa, a oxidat si da eroarea respectiva.
Probabil ca reparatia nu va fi mai mult de 150-200 ron daca se inlocuieste acel senzor sau conectorul de incarcare.
Daca esti in Bucuresti, poti incerca la adresele de mai jos o reparatie:

https://www.servicetelefoanegsm.ro/service-samsung/

https://www.mobitel.ro/service-telefoane-samsung/

| AureliusTPU a răspuns (pentru MobitelServiceGSM):

Nu sunt din Bucuresti, dar atat costa si la un service obisnuit din alte localitati?

| MobitelServiceGSM a răspuns (pentru AureliusTPU):

Cam asta ar trebui sa fie pretul pentru reparatia respectiva peste tot.
Intreba local la tine in zona si vezi ce preturi obtii.