| Olivers a întrebat:

Salut am un Samsung trend lite 7390 si am o problema cand vorbesc cu cineva ma aude foarte incet spuneti-mi si mie urgent va rog ce sa ii fac in afara de ai schimba microfonu poate este din setari sau din altceva. dau funda cui ma ajuta. Va rog din suflet

2 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Du-l in garantie. Microfonul e lipit de placa de baza; deci slabe sanse sa gasesti compatibil si sa ti-l si schimbe cineva.

Mai e posibil sa fi intrat niste scame/murdarie in canalul microfonului. Curata-l cu un ac, vezi de iese ceva de acolo... daca stii unde e. Undeva in partea de jos, trebuie sa fie o gaurica mica. Ai putea sa desfaci si telefonul pentru o inspectie amanuntita. Iti trebuie surubelnitza mica in stea, iar pe youtube gasesti tutoriale pentru operatiune. Daca-l desfaci si te uiti la el nu pierzi garantia, stai linistit.

| Olivers explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Am auzit pe cineva ca e din setarile telefonului pentru ca i-am dat restartare la toate aplicatiile si de asta ma gandesc iar el nu mai e in garanite