| numesiprenume0 a întrebat:

Am un smartphone, care este blocat si as dori sa salvez fisierele pe care le are in memorie pe laptop. Cum as putea face asta fara a-l debloca si a alege optiunea de a afisa fisierele, nu pe cea de a incarca telefonul cand il conectez prin cablu de date?

3 răspunsuri:
| AnOnImuSS1 a răspuns:

Pasu1:conectezi un cablu USB la laptop
pasu2:te conectezi cu laptopu la telefon
pasu3:intrii in my computer
pasu4:cauti imagini DCIM si alte fisiere unde ai fotografii, muzica, videoclipuri etc.
pasu5:copy-paste in Laptop intr-un fisier nou!

| zilog a răspuns (pentru AnOnImuSS1):

Daca era atat de simplu fii sigur ca isi facea singur pana acum!
omul a spus clar ca este blocat e defect nu are parola de la el ceva de genul acesta!
asa ca nu poate sa dea accept de pe telefon sa comunice prin cablul de date
ceea ce face ca sa nu poata transfera nimic pentru ca sa transfere trebuie sa fie de cacord ca acel telefon sa se conecteze cu calculatorul
si daca el este blocat cum da accept!?

Stii cum se face se cumpara alt telefon identic daca are ecranul spart al tau si se muta ecranul de la unul la altul
sau daca nu poti sa bagi parola iti mai dau eu o idee exixa cablu otg si poti sa infigi in cablul otg un usb hub cu alimentare externa si in acel usb hub introduci un mouse normal si o tastatura si un usb stick
asta in cazul in care ai probleme cu ecranul tactil

dar daca nu stii parola este ilegal si imoral sa iti spun cum se face pentru ca nu mi-ai prezentat factura acte doveditoare si 2 martori care sa isi asume raspunderea ca este telefonul tau
se cheama 1 politist de la igpr se face un contract intre tine si firma mea
in prezenta politistului si a martorilor iti sparg parola si iti dau datele
asa se procedeaza din punct de vedere legal cand vrei sa spargi asemena parole.
cine o face altfel sa suporte consecintele legii!

| numesiprenume0 explică (pentru AnOnImuSS1):

Nu functioneaza. Trebuie sa aleg mai intai daca doar sa incarce cand il conectez, ori sa imi arate fisierele din memorii. Iar pentru asta imi trebuie codul.