| ovydyu1992 a întrebat:

Am un Sony Ericsson xperia x8, dar nu merge bluetooth-ul, adica merge dar merge doar sa primesc...In manualul de instructiuni ziceca ceva de un soft pe care trebuie sa il downloadez de pe site-ul lor, dar nu l-am gasit.Ma puteti ajuta va rog frumos?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Nu zici despre ce program/soft e vorba...

Instalează pe Pc/laptop programul PC Companion, îl conectezi la Pc cu cablul de date şi vezi dacă este vreo actualizare pentru bluetooth - vezi linkul :
http://www.sonymobile.com/us/tools/pc-companion/

Ori încearcă să foloseşti Bluetooth File Transfer (OBEX FTP) for Android, pe care-l poţi downloada de la linkul :
http://www.mobyware.net/......11596.html

| ovydyu1992 explică (pentru bursuc001):

Cu Pc Companion nu merge ca am incercat...si daca imi poti explica cum s instalez bluethootul la de mai sus, ca il descarc il trimit pe tel si nu se intampla nik.nu-l gasesc nici unde...Ms

| bursuc001 a răspuns (pentru ovydyu1992):

Descarcă-l pe Pc, cuplează telefonul la Pc ( folosind cablul de date ) şi apoi copiază-l pe telefon cu copy & paste ( ca pe Pc )!

Apoi dai click pe el şi-l instalezi...

| ovydyu1992 explică (pentru bursuc001):

Am incercat dar nu merge pentru ca nu ma lasa sa-l deschid...imi da sa aleg un program si nu stiu ce program sa aleg

| bursuc001 a răspuns (pentru ovydyu1992):

L-ai copiat pe telefon şi acolo, când faci click pe el, îţi dă să alegi un program cu care să-l deschizi ( bănuiesc )?

Dă click dreapta pe el, intră la Proprietăţi şi spune-mi ce scrie la "Tip fişier" şi la "deschidere cu".

Apoi să-mi spui ce programe îţi dă să alegi, să vedem care e bun ca să-l deschidă.