| adryang78 a întrebat:

Am un telefon Allview A4You de la RDS. Este dual sim, dar nu-mi recunoaste cea de-a doua cartela, de Cosmote, indiferent daca este introdusa ca primul sau al doilea sim.
Vreo idee?

4 răspunsuri:
| adryang78 explică:

Am rezolvat! Cartela Cosmote era putin oxidata.
Multumesc, oricum!

| Iuliaheart a răspuns:

Poate este cartela expirata sau telefonul este codat si nu permite cosmote ci o anumita retea

| adryang78 explică (pentru Iuliaheart):

Nope, nici una nici alta. Cartela este OK, iar telefonul permite orice retea.

| Iuliaheart a răspuns (pentru adryang78):

E ciudat imi amintesc ca o prietena a patit acelasi lucru odata, dar nu stiu cum a rezolvat problema.