| boss97 a întrebat:

Salut.Am un telefon Allview A5 Smiley,il am din septembrie,azi cand am vrut sa ma uit la ceas era inchis,am incercat sa-l deschid dar degeaba, nu se mai aprinde deloc. Oare de ce? (bateria este incarcata si am avut mare grija de el)

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Incearca sa-l pornesti in recovery mode (buton start+buton volum+ simultan). Daca porneste, vei avea niste optiuni de reset factory si wipe data. Incearca prima data reset factory. Asa nu pierzi mare lucru. Wipe data sterge tot si il face ca si cum l-ai fi cumparat din magazin.

| boss97 explică (pentru horia2012):

Nu merge sad

| horia2012 a răspuns (pentru boss97):

Mai poti scoatd bateria, il lasi cam 5 min si o pui la loc (daca nu ai facut-o deja). Daca nici asa nu merge, te duci la un service. Poate nu e nimic din soft si e o problema mecanica.(buton defect). Acasa nu-l poti face.

| RaduTN a răspuns:

Daca mai ai garantie foloseste-o, daca nu mai ai, du-te cu el la service, poate s-a stricat ceva la el, nu ai de unde sa stii.

| erichlemny a răspuns:

Poate l-ai scapat sau ai facut ceva cu ecranul lui