| Romania2014 a întrebat:

Salut, am un telefon Allview H2 Qubo.
Deci cand sunt la mine acasa am semnal pe cartela cosmote.
Cand ma duc la bunici nu mai am deloc semnal, dar daca bag cartela in alt telefon am semnal.
Din ce cauza?

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Atat poate aceasta marca de telefon. nu ai ce sa-i faci.

| SasNetRomania a răspuns:

Nu este defecta, majoritatea telefoanelor sau talbetelor chinezari au semnal mai slab fie prin cartela 3 g fie prin wi fi. si mie mi s-a intamplat si de atunci nu mai iau no name. doar Samsung.

| Doctorfishadi a răspuns:

Antena interna care recepteaza semnalul s-a defectat.Trebuie inlocuita la un service.La tine ai semnal pentru ca poate in zona, acesta este mai puternic!

| Marcel_Coman_1994 a răspuns:

Am si eu un s3 mini luat de 2 luni si aceeasi problema, in mijlocul orasului daca intru undeva la demisol nu mai am deloc semnal. Care ar putea fi cauza pentru ca in alt telefon nu e asa.