| Andrei_Viorel_1995 a întrebat:

Salut, am un telefon Allview p6 life. Problema la el este wifi-ul. Folosesc o adresa wifi de la Cliknet (Romtelecom). Sa va explic, ma conectez pe wifi merge, dupa un timp nunmai merge, trebuie sa ii dau restart la telefon sa mearga iar. Va rog mult sa ma ajutati, dau Funda!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La laptop merge bine wifi? Incearca sa resetezi wifi. Undeva in modem este o mica gaurica si cu ajutorul unui ac tii apasat pana se intrerup ledurile.Dai drumul si il lasi sa se conecteze din nou. Vezi daca se mai intrerupe.
Ah, si clciknet=ul nu e asa de stralucit.

| FleshUl a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel (destul de des in ultimul timp), dar la mine vina este a router-ului. Cel mai bine ar fi sa ii suni pe cei de la Romtelecom si sa descopere problema.

| Andrei_Viorel_1995 explică:

Faza e ca pe alt telefon nu i se intampla chestia asta. O fi vreo problema la telefonul meu?