| cosmyndj a întrebat:

Am un telefon Allview p6life si i-am spart touchscreen-ul. Poate fi schimbat la garantie?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Garanţia NU acoperă defectele "mecanice" produse de lovire/căderi!

Va trebui să plăteşti contravaloarea reparaţiei sad

Toate cele bune.

7 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Da, se poate dar platesti.
Garantia nu implica si actiuni facute de tine impotriva telefonului, daca era o defectiune de soft, da, se putea schimba la garantie si nu plateai nimic.

| Zedge a răspuns:

Garantia nu se aplica pentru socuri mecanice adica cazaturi, crapaturi, loviri ale telefonului.

| TheCosmin02 a răspuns:

Nu til repara (ca e din vina ta). daca vrei sa til repare platesti.

dar Allview e cea mai slaba firma de telefoane. daca vrei ceva de calitate ia-ti un telefon Samsung (nu vei regreta!)
spune-mi cat esti dispus sa dai pe el daca vrei sa iti dau exemple de telefoane bune.

| MyOriginal a răspuns:

Doar in cazul in care garantia implica "caz prim accident" e ceva de genul ca la prima stricaciune chiar daca e din cauza ta, sa il repare ei, doar cateva firme fac asta la un anumit contract. Citeste garantia. O zi buna.

| opreamarius a răspuns:

Nu o sa il schimbe cei de la service niciodata. Eventual contra cost dar costa este destul de mult.Te poti orienta deja spre alt telefonbig grin O zi buna.

| ªEliyº a răspuns:

Garantia este doar daca ti se strica ceva tehnic la telefon. daca ti se sparge ecranul, carcasa atunci garantia nu mai e valabila.

| Fieraru_Marius_1981 a răspuns:

Doar contra cost