| xGoingDown a întrebat:

Am un telefon Alview A5 Quad şi am o problemă cu el. Daca intru pe magazin play (dar si pe alte site-uri de pe care pot descarca aplicatii) nu ma lasa sa instalez nimic, pur si simplu doar se incarca si aplicatia nu porneste descarcarea. Cineva care a mai patit si stie solutia?

3 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Cea mai simpla si rapida solutie e sa dai o resetare la setarile din fabrica. Cam cu asta scapi de toate bug-urile. Daca nici dupa reset nu merge incearca si cu un alt cont de google (magazin play). Bafta.

| HuShEr a răspuns:

Curata datele de la google framework si de la google play nu da reset la tot telefonul. vezi daca asta rezolva problema

| Aboy a răspuns:

Verifica memoria disponibila.