| Cristinescu_Georgian_1980 a întrebat:

Am un telefon care nu se mai incarca. Cand eu vreau sa il incarc, imi apare un mesaj in care imi spune: supratensiune incarcator, si in acelasi timp nu se mai incarca. Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Incarcatorul este cel original (cu care a venit telefonul)? Cu un alt incarcator sigur bun (care incarca corect alt telefon) ai incercat? Cel mai probabil incarcatorul respectiv este defect.

| Cristinescu_Georgian_1980 explică (pentru andreia67):

Este incarcatorul original

| andreia67 a răspuns (pentru Cristinescu_Georgian_1980):

Incearca sa-l incarci cu un alt incarcator sigur bun. Daca merge bine atunci ai incarcatorul defect (daca e in garantie il poti schimba). Daca da acelasi mesaj atunci telefonul are o problema.