| b0rN2KyLL a întrebat:

Am un telefon dual sim si pe langa cartela mea principala (Vodafone), am bagat o cartela rcs&rds dintr-un stick de internet pentru ca o pot folosii pentru net. Vreau sa stiu daca risc sa am un cost suplimentar daca folosesc cartela de la rcs doar pentru net, fara sa sun.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai abonamment cu trafic neimitat la internet rcs nu risti. Dupa depasirea traficului inclus, iti va scadea viteza.Ca si in modem de fapt.Tu ai schimbat doar aparatura.Atat.

3 răspunsuri:
| Vladero a răspuns:

Atâta timp cât ai plătit lunar, stai liniştit.

| Jipa95 a răspuns:

Nu se vor percepe costuri suplimentare nici atunci cand traficul limitat pe pe cartela rcs s-a consumat. Viteza iti va scadea, dar doar atat.

| viotedy a răspuns:

Conteaza ce telefon ai, in 3 G sa mearga in 900/2100 Mhz. Daca nu iti intrerup netul dupa o perioada.