| Bojor_Gaby_1997 a întrebat:

Am un telefon, HTC Desire 500 si de cateva zile, cand il pun la incarcat imi apare in bara de notificari "Telefonul este in modul USB h..." si il pot incarca doar daca repornesc telefonul cu incarcatorul conectat la el.
Am incercat sa il resetez, sa schimb incarcatorul dar nimic.
Stie cineva care este problema?

2 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Eu stiu doar 1 metoda, dar nu garantez ca va merge. Totusi, merita sa le incerci.

- inchide telefonul
- baga incarcatorul in el si lasa-l sa se incarce (chiar daca nu arata cum se incarca) pentru MACAR 10 MINUTE.
- dupa aceste 10 minute, tine apasat pe butonul de power, butonul de volum UP si cel DOWN pentru MACAR 2 minute, nici o secunda mai putin. Poti numara chiar 2 minute jumatate pentru a fi sigur.
- dupa ce s-au scurs acele 2 minute sau mai mult, ia mana de pe butonase iar telefonul ar trebui sa booteze in mod normal.

Atentie, o faci pe propria raspundere, dar din cate vad pe google, si din cate-mi mai amintesc, multi altii cu aceeasi problema au rezolvat-o... sau nu. Incearca si vezi!

| Yo98nell a răspuns:

Daca nici cand il resetezi nu iti merge habar nu am ce poate avea. dar te-ai uitat sa nu fii contectat la alte conturi dupa ce il resetezi ca sunt aplicatii de exemplu eu pe Samsung S3 am o aplicatie pe care mi-am facut cont si daca imi resetez telefonul si dupa ma conectez la contul ala imi apat absolut toate notificarile, pozele muzica etc. tot! happy