| BezeaToxica a întrebat:

Am un telefon la abonament de mai bine de un an si vreau sa stiu ca atunci cand se termina imi da o oferta daca incep altul. Ceva gen decat sa platesc 15 euro pe luna sa platesc 10(asta ar fi super).

Răspuns Câştigător
| 00SweetTweety00 a răspuns:

Hei! :* Abonamentul dureaza de obicei 2 ani! depinde pe cat timp ai semnat contractul! Cand se implinesc cei 2 ani te duci la sediu si ceri sa il reinoiesti! Din moment ce il reinoiesti ei iti vor da diferite oferte...
Eu spre exemplu, mi-am achizitionat un telefon dupa ce au expirat cei 2 ani. si mi-am prelungit contractul inca 2! ( am dat doar 130 lei pe telefon - pretul la liber fiind 1500 lei )
! Sper ca ai inteles 1 te puuup :* ♥
Funda? puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| bbogdann a răspuns:

In ce retea esti?
Presupun ca de acei 15 euro care ii dai pe luna, primesti si minute.
Da, daca de aia 15 euro pe care ii dai primesti si minute, il poti micsora, dar vei avea mai putine minute pe luna!
big grin

| Madalin_Constantin_1993 a răspuns:

Oferte iti vor face dar din cate stiu primesti puncte iar cu acele puncte iti poti achizitiona un telefon sau aparat foto etc. sau poti plati factura pe cateva luni