| weapon a întrebat:

Am un telefon LG L7 care in general se misca cam greu, mai ales jocurile. Asa trebuie sa mearga sau are vreo problema? L-am luat gratis de la Vodafone pe prelungirea abonamentului si unii imi zic ca nu e normal sa se miste greu,ca ar trebui sa mearga jocurile foarte bine. Unii imi zic ca are un virus, ca a fost folosit si returnat inapoi. Trebuie sa-l duc sa-i fac un resoft?

7 răspunsuri:
| iesiacasa a răspuns:

Salut daca ai multe spe el merge greu e logic pentru un telefon cu procesor 1.0 incearca sa mai stergi din jocuri sau poate ca are softul slab astea de la abonament nu merg prea bine. bafta

| weapon explică (pentru iesiacasa):

Am un fel de program numit Advanced Task Killer care inchide toate aplicatiile nefolositoare. Tin sa mentionez ca am dat un Reset ieri la telefon si acum jocurile merg chiar mult mai bine, dar totusi. e un telefon care merge greu. In februarie am dat o actulizare de soft si acum nu se mai gaseste nici una.

| iesiacasa a răspuns (pentru weapon):

Acum ce android ai(cred ca 4.1)incearca sa revii la 4.0.3 o sa-ti mearga mai bine fara lag sau crash am dat si pe tell meu actualizare sowter si mergea cam greu

| weapon explică (pentru iesiacasa):

Nu, am 4.0.3.

| iesiacasa a răspuns (pentru weapon):

Pai inseamna ca actualuzarea sowtwrului nu a reusit.la service n-are ce sa-ti faca. incearca sa inchizi de fiecare dara aplicatiile si goleste ramul.asa o sa mearga mai bine

| Alecs2014 a răspuns:

Asta e cel mai recomandat happy. Instaleaza-ti un antivirus si vezi daca gasesti vreunul, iar daca nu, mergi cu el happy.

| weapon explică (pentru Alecs2014):

Am Avast Antivirus care nu a gasit nici o problema.