| razvyyra a întrebat:

Am un telefon Nokia 210 Asha si orice videoclip care il iau de pe net nu mi-l arata,se aude muzica,dar nu mi se vede, imi apare: Video Neacceptat. Ce pot sa fac sa mi se vada? Multumesc! Dau funda!winking

Răspuns Câştigător
| Mario1999 a răspuns:

Salut! Videoclipul trebuie sa fie intr-un format acceptat de telefon ca sa il poti vedea. Formaturile permise de Nokia Asha 210 sunt: H.263, H.264/AVC, MPEG-4 si Windows video.
Daca videoclipul este in format MP4 sau AVI vei putea auzi doar sunetul deoarece telefonul accepta aceste formate, insa doar pentru audio.
Lista intreaga de formaturi acceptata de telefonul tau o gasesti aici: http://www.microsoft.com/en/mobile/phone/asha210/specifications/
Bafta!

| razvyyra explică (pentru Mario1999):

Multumesc mult!winking

| Mario1999 a răspuns (pentru razvyyra):

Cu placere!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa descarci videoclipuri acceptate de telefon. Degeaba descarci in format mp4 daca tel accepta numai 3GP. La un tel ieftin sa nu te astepti la prea multe. Vrei tel multimedia, atunci Android sau iOS.