Întrebare recomandată | andreicosminlazar a întrebat:

Am un telefon Nokia Lumia 630 dual SIM. De azi dimineata de cand l-am scos de la incarcat imi arata ca bateria e incarcata 100% sau 99-98 cum scade ea. Chestia e ca arata 100% dar telefonul s-a in modul economisire baterie si imi arata semnul pe baterie ca si cum ar fi sub 20%. Oare de ce? Daca il pun la incarcat imi arata ca se incarca, dar cand il scot, tot semnul de sub 20% imi apare. Oare sa fie bateria sau telefonul sa faca figuri?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este adevarat cu arderea circuitului. Milogul ala doar cerseste funde si vorbeste aiurea. Daca se ardea circuitul nu se mai incarca. Este problema cu softul Ar fi bine sa-i dai o restartare (il inchizi si-l deschizi). Daca nici asa nu merge ii dai un factory reset (Atentie! Se pierd toate datele. Poti sa faci un backup pe card SD daca ai). Ca sa nu pierzi contactele daca ai cont de gmail le gasesti acolo daca nu fa-ti un cont pe Keep contacts.
In gmail le gasesti apasand pe sageata si vezi "Agenda": http://s1066.photobucket.com/......f.jpg.html

| CinVasileeee a răspuns:

A ars circuitu la baterie cumpara alta! funda?