| Romeghea a întrebat:

Am un telefon Nokia Lumina 520 si am o problema... Cand pun cardul de memorie (Hama) mi-l citeste telefonul, dar nu imi afiseaza datele de pe el... Ma puteti ajuta sa il ca sa imi arate datele?

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Instaleaza aplicatia "fisiere" din magazin si o sa poti vedea tot ce e pe card.

| Romeghea explică (pentru horia2012):

Am sa incerc si aceasta varianta

| horia2012 a răspuns (pentru Romeghea):

Incearc-o ca merge sigur. Si eu o am instalata.

| T0ZY a răspuns:

Pai mai intai vezi sa nu fie "corupt" SD-ul, adica sa le vada ca foldere gen "32jjj2j4rbbr2jrbbr2" verifica pe calculator. Incearca-l pe alt telefon. Ar mai fi o solutie sa iei tot ce ai pe card, verifici sa nu fie nimic trosnit, te duci la My Computer dai click dreapta pe cardul tau "Hama G" sau cum ti-l numeste pc-ul si dai Format, dupa pui totu' inapoi pe card si incerci iar. Ori cumpara alt card Kingstone sau Kodak si vezi daca merge pe telu tau sau pe altele. Daca nu reusesti cu nimic de mai sus problema se afla la telefonul tau si trebuie sa-i faci o anumita setare. Revin-o dupa ce ai incercat cu raspuns. Sper ca te-am ajutat!

| Romeghea explică (pentru T0ZY):

Am bagat cardul in pc si arata ce are pe el. Insa cand incercam sa copy ceva pe el imi dadea o eroare. Am dat Format si am bagat iar pe el. Il bag in telefon imi arata ca il citeste si nu imi arate nimic din ce am bagat... Inainte sa formatez cardul imi zicea telefonul ca cardul SD are o problema. Dupa ce l-am formatat era totul il regula da nu imi arata ce are pe el... M-am intrebat daca vreau sa trec toate datele pe card si am zis DA

Am sa incerc sa il bag in alt telefon sa vad ce se intampla

| Romeghea explică (pentru T0ZY):

Am bagat card-ul il alt telefon si merge. CITESTE TOT

| Romeghea explică (pentru T0ZY):

Am bagat si alt cardin telefon Nokia si la fel. Nu merge. Da citit il citeste. Imi zice ca cardul SD a fost descoperit

| Romeghea explică (pentru T0ZY):

Ce setare trebuie sa fac?