| CristobalMarian a întrebat:

Salut,

Am un telefon Nokia s 5230 decodat.Vreau ca să pun un sistem android pe el.Din câte am ințeles nu se poate pune deoarece are sistem de operare symbian.Ultima medotă știută de mine este prin soptware up-date. La mine nu funcționează această updatare. Vreau să știu cum e posibil să implementez sistemul android prin alte modalități decât cele specificate de mai sus.
Am nevoie de asistență profesională? Dacă raspunsul e da atunci cât m-ar costa și unde ar trebui sa duc telefonul?
Vă aștept răspunsurile, mulțumesc anticipat...

6 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Ma copii visatiwinkingcum naiba la jaful ala de Nokia sa pui android? n-are cum frate E PRAF TELEFONUL.N-AI CUM.PLACA DE BAZA E FACUTA SA SUPORTE SYMBIAN.SI NU ANDROID.

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru davidtm):

Ohooo! Mai usor frate!
Ce ai cu telefonul omului? Poate ca nu are bani de iPhone15!
A pus o intrebare, nu trebuie sa vorbesti asa!
Dar NU, NU ESTE POSIBILwinking

| davidtm a răspuns (pentru LeganzaMoonwalker):

Nu vorbesc de aia prietenas.dar copii astia vor sa exagereze.cica sa puna pe jafu ala de tel android.

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru davidtm):

Si care dracu' e problema?
Poate nu se pricep ca tine! Poate ca nici nu stiu ce e aia android! Noi suntem aici ca sa ii ajutam, nu ca sa ii batem la cap!

| xxXBuGhYXxx a răspuns:

De suportat este posibil sa suporte dar din pacate o sa se miste sacadat si probabil o sa ai probleme cu anumite componente(ex: camera, difuzorul, microfonul etc). Dar daca stii sa reinstalezi symbian atunci nu vad sa ai ceva de pierdut daca incerci.

| Mihaiefefe a răspuns:

Http://androidforums.com/......s5230.html (MAI PE SCURT NU SE POATE ) Funda?