| freestylerazvy a întrebat:

Salut.Am un telefon Orange Reyo cu Android 4.2.2 si nu stiu cum sa mut jocurile/aplicatiile din telefon in Card SD.Ma puteti ajuta va rog?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Mutarea aplicatiilor din memoria telefonului Orange Reyo in memoria cardului microSD se va face prin accesare Meniu -> Setari -> Aplicatii > Descarcate> se va selecta aplicatia dorita > Mutare pe card SD.

Cu prietenie,
Orange Helper.

| freestylerazvy explică (pentru OrangeHelper):

Am facut tot ce mi-ati spus dar tot nu merge nu imi arata functia de Mutare pe card SD cred ca nu imi citeste cardul bine, daca nu citeste cardul este posibil sa nu imi arate functia? Multumesc!

| freestylerazvy explică (pentru OrangeHelper):

Daca ii fac root imi pierd garantia si risc sa nu imi mai functioneze asa ca inainte de root-are? Am citit aici pe site uni utilizatori ziceau ca da iar alti spuneau ca poti face un backup pe card si va reveni tot la normal chiar si garantia...

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In mod normal nu poti.Doar daca il rootezi.Dar am auzit cazuri cand nu mai functioneaza corespunzator dupa root.

| Paul_Mironov_1976 a răspuns:

Am un Orange reyo si vreau sa scp de androidul cu orenge nu mai suport