| mihaimoise2000 a întrebat:

Am un telefon Orange zilo si vreau sa-l decodez. Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Tariful decodarii difera in functie de modul in care a fost achizitionat telefonul.

- 413.45 RON (TVA inclus) - in timpul perioadei contractuale initiale sau provenite din fidelizare;

- 52.26 RON (TVA inclus) - dupa expirarea perioadei contractuale initiale sau provenite din fidelizare;

- Gratuit - daca telefonul a fost achizitionat la pret standard, fara incheierea unui contract de abonament sau al unui contract de fidelizare.

Aici gasesti modalitatea de decodare a telefonului online https://www.orange.ro/......iq/931402.
O zi buna,
Orange Helper

| WxRo a răspuns:

Orange zilo se decodeaza pe baza imei-ului. Exista site-uri pe care il poti decoda insa nimeni nu iti poate garanta cat de serioase sunt aceste site-uri. Preturile sunt undeva intre 30-50 ron. Cauta pe google si alege site-ul care ti se pare cel mai serios. Decodarea oficiala se face doar la un Orange shop.

| kta1999 a răspuns:

Te duci la un Service GSM, nu ti-l poate decoda nimeni de la distanța.