| Xenoverse1 a întrebat:

Am un telefon Samsung galaxy a5 2017 si bateria telefonului cand ajunge la 34% se descarca rapid, in doua ore scade cu 20 de procente, odata m-am speriat cand de la 34% a scazut la 13% in doua ore si face asa inca de cand l-am cumparat, oare nu am formatat bine bateria telefonului, astept sugestii de la cei care se pricep la telefoane.

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Dacă abia l-ai cumpărat du-l în garanție.

| LPCTSTR a răspuns:

Bateriile Li-Ion respectiv Li-Polymer nu au nevoie de formatare, numai cele Nichel-Cadmiu și restul bateriilor vechi.
Cât despre drop-ul în voltaj, mai bine mergi la garanție și explici acolo decât să ceri pe TPU soluții ce nu vor avea efect.

| cfrtobias a răspuns:

Poate asculti muzica si Facebook sau folosesti mai multe aplicatii?

| Justme1997 a răspuns:

Am avut si eu telefonul si tot asa facea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai încercat să îl duci la garanție? Se prea poate să fie problemă cu bateria, nu este bine calibrată, ținând cont de faptul că așa face de la achiziție. Am avut și eu o problemă similară cu un telefon și mi-au schimbat bateria fără multe discuții.
Atât timp cât bateria a fost utilizată corespunzător (telefonul nu a luat contact cu apa, a fost încărcat cu acumulatorul original...) nu o să fie probleme.