| CristiRo279 a întrebat:

Salut.am un telefon Samsung Galaxy Express 2 de la Vodafone. De un timp nu imi mai citeste cartela. Pur si simpli o bag in telefon si cand il pornesc ori imi zice "fara sim" sau ma pune sa bag pin.ul si apoi da eroare si reporneste si apoi zice iar "fara sim. Am pus cartela in alt telefon si merge perfect. Cum pot rezolva asta?

1 răspuns:
| pilaf a răspuns:

Șterge chip-ul de la sim și contactele de la telefon. Dacă tot face figuri, mergi cu telefonul și cartela la Vodafone, o să ți se dea o cartelă care funcționează.