| viorica1983 a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy J3 2016 care după ce îl conectez la o rețea hotspot după 3 minute îmi zice "Conexiune Slabă" și nu mai funcționează internetul pe el, având semnal.
Care este problema la el?

2 răspunsuri:
| MihaitaMihai1989 a răspuns:

Wi-fi-ul iti merge bine? Se infierbanta bateria sau un colt al telefonului cand folosesti hotspot? daca ai probleme si cu wifi-ul, poate fi de la chip-ul wifi din telefon. Daca se infierbanta inseamna ca poate se supraincalzeste chipul. Iti recomand sa treci la j3 2017, care are cea mai noua versiune de Android(8.0) si are update-uri lunare.

| viorica1983 explică (pentru MihaitaMihai1989):

Nu se înfierbântă telefonul și știam că J3 2017 are Android 7.0 Nougat, oricum îmi place mai mult J3 2016 fiindcă îl am de 2 ani și nu mi-a făcut probleme până la momentul actual.