| AndreiBosu a întrebat:

Salut, am un telefon Samsung Galaxy J7 2016 si ieri cand am intrat pe el imi lipsea magazin play... Youtube nu mergea si in unele jocuri aparea ca servicii google play s-a oprit sau ca nu mai este suportat. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Da o resetare generala.

| AndreiBosu explică (pentru Bondarel99):

Aceasta o sa imi stearga toate datele din telefon?

| Bondarel99 a răspuns (pentru AndreiBosu):

Da, dar poți sa faci un fel de backup ca sa nu le pierzi.

| Sellak a răspuns:

Ii dai un HardReset ( ATENTIE! o sa pierzi tot din telefon daca nu ai back-up facut ).
1: Ti apasate butoanele: Volum sus + butonu de home + butonul de power pana apare sigla SAMSUNG ( telefonul trebuie sa fie inchis.
2: Astepti pana se dechide in Recovery Mode ( ca pentru prosti ( chiestii scrie cu albastu pe ecran ) si selectezi WipeData/Factory reset folosind butonul de volum jos. Apesi pe butonul de power pentru a confirma selectia.
3: Astepti pana apare iar meniul respectiv.
4: Selectezi Reboot system now folosind butonul de power si astepti pana se restarteaza telefonul.
Cam asta e, ar trebui sa nu mai ai nici o problema.
Daca nu merge nu ezita sa ma contactezi.