| p3r4manc6 a întrebat:

Salut, am un telefon Samsung Galaxy Mini 2 si as vrea sa stiu cum descarc pozele din telefon in calculator. (am card de memorie 8 GB)
Conectez USB-ul, imi apar 2 "Removable Disk" G: si H: si in oricare as cauta nu gasesc pozele...

Răspuns Câştigător
| vlady434 a răspuns:

Salut! Cand iti apare "Removable Disk",inseamna doar ca ai "bagat cablul" in telefon,atat. Apoi tragi de bara de sus,si iti scrie la notificatii "USB Conectat".Dai acolo si apoi apesi pe "Activare Stocare USB". Apoi ti se va deschide o pagina cu mai multe fisiere, unde o sa ti le scrie pe grupe. Daca gasesti vreun folder DCIM, acolo gasesti poze si muzica din telefon. Daca nu ai acest folder, cauta pur si simplu Pictures.
Daca mai ai ceva nelamuriri, nu ezita.
Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| adriann31 a răspuns:

Poti sa descari Samsung pc suite de pe siteul lor si dupa ce l-ai instalat, conectezi telefonul la calculator prin cablul de date apoi nu o sa mai fie probleme