| Shimozukushiki a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy S Plus si atunci cand il pornesc imi apare mesajul :,, Introducere cheie de control pentru blocarea retelei" Cand bag cartela de Vodafone merge dar cand bag alta cartela imi apare acel mesaj. Stiti cum pot sa il deblochez in afara de a ma duce la un service gsm?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Telefonul respectiv este codat pe Vodafone sad
TREBUIE să-l duci la un Service pentru decodare.

Dacă l-ai cumpărat tu şi ai achitat preţul întreg/nesubvenţionat ( deci, nu l-ai luat la ofertă ), atunci mergi la magazinul de la care l-ai cumpărat şi TREBUIE să ţi-l decodeze GRATUIT!
Duci telefonul + Factura + actul de identitate.

Dacă nu, atunci trebuie să plăteşti decodarea şi-l poţi decoda la orice Service.

Toate cele bune.

| Shimozukushiki explică (pentru bursuc001):

Telfonul l-am primit cadou, desi nu am avut cutie la el cred ca e mana a2a.

| bursuc001 a răspuns (pentru Shimozukushiki):

În acest caz, va trebui să plăteşti decodarea sad

O zi frumoasă.

| mihaituneup a răspuns:

Vezi daca intelegi ceva de aici : https://hightechriders.wordpress.com/......-galaxy-s/