| Alex154 a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy S5. De curând mi-a scăpat din mana iar camera de pe spate s-a spart. Bine..nu camera. Doar geamul. Camera încă merge destul de bine doar ca se vede încețoșat presupun ca din cauza ecranului spart și a prafului..nu cred ca a afectat camera. În fine l-am dus la mai multe gsm uri și au spus ca nu știu sa-l fac doar 1 singura persoana am găsit ca îl face. Mi-a spus ca el poate schimba geamul dar sa dea comanda. Din câte am citit eu geamul nu se schimba decât cu tot cu camera. Și mă tot gândesc sa nu îmi schimbe camera cu alta aiurea sau cine știe ce sa facă la telefon. Voi de ziceți?

1 răspuns:
| CravataAlbastra a răspuns:

Parerea mea este sa nu mergi la orice centru Gsm pentru ca iti poate schimba anumite parti ale telefonului cu altele care nu sunt originale. Ar trebui sa mergi acolo de unde l ai cumparat si chiar daca nu mai ai garantie sa ceri reparatie contracost.