| alexandru2002john a întrebat:

Am un telefon Samsung GALAXY S8 si are probleme cu scanerul de amprente. Imi zice de fiecare data "nicio potrivire" si trebuie s-o reconfigurez mereu. Inainte imi facea asta o data la cateva luni dar azi, spre exemplu, am reconfigurat-o de trei ori. Plus reporniri. Telefonul a fost mai demult in service de doua ori. O data ca sa-i schimbe senzorul de amprenta si alta data ca sa-i schimbe placa de baza. Am cautat si pe internet situatii similare dar n-am gasit. Aveti vreo idee de ce sa-i fac? Dau funda. Nu incepeti cu raspunsuri gen "ia-ti altul" sau "spargel" ))).

Răspuns Câştigător
| 99Andreea99 a răspuns:

Buna e posibil ca in service sa ii fii pus un senzor de amprenta chinezesc si la fel ca celalalt a cedat repede si telefoanele odată ce sunt reparată ori se strica iar la scurt timp ori nu accepta piesa in general un telefon funcționează bine cu piesa lui originală acum eu te pot sfătui să unu la mana încearcă sa ii dai o resetare din fabrica si vezi rezultatele si doi daca nu funcționează încearcă să mergi la un service autorizat pentru al repara doar sa ceri chitanța sau detalii despre senzor sa fie original si nu made in china.
Sper ca am ajutat.

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Inregistreaza amprenta aceluiasi deget de mai multe ori. Trucu merge la S10, nu stiu daca merge si la S8.

| alexandru2002john explică (pentru Ineys):

Am incercat si asta in trecut dar face la fel.