| Hardy2000 a întrebat:

Salut am un telefon Samsung galaxy trend lite si mi-am cumparat un card de memorie de 8g si cred ca l-am luat degeaba.... Nu stiu sa mut aplicatiile in card, care imi zice cum dau funda.

5 răspunsuri:
| Stefifanste a răspuns:

Daca are 4.1 nu merg, trebuie root.

| Dragos_Amadeus_1998 a răspuns:

In Google Play(magazin play) este o aplicatie numita App2SD. Instaleazo si din ea poti sa le muti pe cartela de memorie. Nu vreau funda.

| Hardy2000 explică (pentru Dragos_Amadeus_1998):

Trebuie sa fac rout la tel ca sa mearga si nu vreau sa pierd garantia.

| DarCkbless a răspuns:

Salut! te duci la setari iar acolo la aplicatii intri acolo si dupa dai pe aplicatiile aparute. daca apesi va trebui sa iti scrie undeva mai jos mutare pe cartela sd sau stergere date si altele... funda?

| Hardy2000 explică (pentru DarCkbless):

Imi apare stergere date dar mutare nu...