| Comsa_Marius_1999 a întrebat:

Salut am un telefon UMI SUPER si am luat un trojan.Cum as putea scapa de el si vreau sa mentionez ca nu am descarcat nimic din afara google play si am dat scanare cu o gramada de antivirusuri care il gaseste dar nu il elimina si spune ca e in sistem.Ce pot face in afara sa il trimit la garantie? Pot sa dau vreo scanare de pe pc cu vreun antivirus?

Răspuns Câştigător
| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Ia Malwarebytes si lasa-l sa scaneze complet. Te va scapa de Trojan happy. Succes

| Comsa_Marius_1999 explică (pentru Qweerrrtttyyy):

Malwarebytes am folosit dar tot nu m-a scapat de el

6 răspunsuri:
| Cornel_Mihalache_1962 a răspuns:

In cazul in care nu functioneaza variantele primite,
trebuie sa face o reinstalare de firmware.
Mare atentie la firmware-ul corect si la pasii de urmat.
Daca nu te pricepi nu incerca.

| Comsa_Marius_1999 explică (pentru Cornel_Mihalache_1962):

L-am făcut până la urmă cu o scanare că am KTS pe laptop și l-am scanat cu el și mă scăpat de trojab.multumesc tuturor pentru raspunsuri

| Comsa_Marius_1999 explică:

Http://imgur.com/a/PUnkx accesta este virusul si daca-i dau kill imi spune sa iau kingroot si sa-i fac root sa pot sa scap de el

| Qweerrrtttyyy a răspuns (pentru Comsa_Marius_1999):

Mda..Ciudat...Nu stiu ce sa zic. Incearca sa iei MalwareBytes si pe PC si sa conectezi telefonul si sa scanezi fiecare spatiu de stocare... Sau daca nu da un factory reset

| Comsa_Marius_1999 explică (pentru Qweerrrtttyyy):

Am dat dar degeaba